Gwiazdy Mundialu. Napastnicy oraz Jimmy Murphy: człowiek, który ocalił Manchester United - PAKIET

Dane szczegółowe:
  • Wydawca Arena
  • Oprawa miękka
  • Rok wydania 2022
  • Liczba stron 64
  • Wymiar [mm] 170x230
  • EAN 978836724604002
  • ISBN 9788367246040
  • Data 2022-08-19
  • ID 539780
64.90 zł
24.90
Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 64.90 zł
Pozycja dostępna
Wyślemy w czasie: Wysyłamy po 29 sierpnia

1. Gwiazdy Mundialu. Napastnicy:

Bramka. Goal. Tor. Jakiegokolwiek nie użyjemy języka i jakkolwiek nie odmienimy go przez przypadki, futbol oglądamy właśnie dla goli. Jako kibice doceniamy i szanujemy głównie tych, którzy stoją na przedzie swojego zespołu, czyhając na ten jeden właściwy moment, chwilę zawahania rywala, błąd lub zwykły przypadek, by często jednym magicznym dotknięciem piłki wprawić w euforię cały stadion i widzów przed telewizorami.
To ci, przed którymi przestrzegają trenerzy swoich podopiecznych. To ci, których boją się bramkarze i obrońcy. To ci, wobec których obelgi z trybun rzucają fani ich rywali.
Tacy jak Diego Forlan w 2010 roku będący wówczas najlepszym zawodnikiem Mundialu, jak „prawdziwy” Ronaldo w 2002 roku, gdy w finale Niemcy mogli z zazdrością patrzeć na jego ekstrawagancką fryzurę, czy Davor Suker 4 lata wcześniej, gdy pomógł Chorwacji w zdobyciu trzeciego miejsca na ostatniej imprezie w XX wieku.
To na nich stale patrzymy na pierwszych stronach gazet, to o nich dyskutujemy żywiołowo w internecie. Każda reprezentacja ma swoich, ale tylko nieliczne mają tych najlepszych.
To właśnie najlepsi napastnicy.

W serii Gwiazdy Mundialu ukażą się: napastnicy, bramkarze, obrońcy i pomocnicy.

2. Jimmy Murphy: człowiek, który ocalił Manchester United:

Biografia menedżera Manchesteru United, Jimmyego Murphyego, który kierował klubem po słynnej katastrofie lotniczej w Monachium w 1958 roku i równocześnie był selekcjonerem reprezentacji Walii w ich jedynym występie w finałach Mistrzostw Świata. Legendarny boss Czerwonych Diabłów - Matt Busby walczył ze śmiercią po katastrofie samolotu w Monachium, w której zginęło 20 osób, głównie jego piłkarzy Ściskając dłoń swego asystenta i bliskiego przyjaciela Jimmyego Murphyego namaścił go na swojego następcę. Murphy wszedł do buty Busbyego i odpowiedział na wezwanie United w godzinie potrzeby. Co więcej, dostarczył iskrę, która sprawiła, że feniks powstał z popiołów i klub pod jego wodzą znów podbił Anglię i Europę, prowadzony przez nowe pokolenie. Książka została napisana w pełnej współpracy z rodziną Murphyego i została przez nią autoryzowana, zawiera unikalne spojrzenie na sprawę od synów Murphyego - Nicka i Jimmyego Juniora. Zawiera także komentarze Sir Alexa Fergusona, Tommyego Dochertyego i Rona Atkinsona, jak również wiele rzadkich fragmentów archiwów gazet Daily Mirror oraz Manchester Evening z tego czasu.

Dodaj recenzję!

Prosimy o przesłanie recenzji, opinii na adres:

opinie@wydawnictwoarena.pl

Zobacz również:

Menu00 zł
Top